Informace o Centru adiktologické prevence pro dospívající najdete také na nových webových stránkách. 

 

Je vám nebo vašemu blízkému do 21 let? A nacházíte se vy nebo Vám blízká osoba v některé z následujících situací? 

 

  • užívání návykových látek (včetně legálních) 
  • další činnosti (např. ve virtuálním světě) výrazně omezují běžné fungování
  • těžkosti ve vztazích nebo izolace od nich
  • nedaří se domluva ve vztahu či rodině 
  • těžkosti s prožíváním, hledáním se, se změnami
  • náročné životní období (aktuálně nebo v minulosti)
  • ubližování, nebo ohrožování sebe nebo druhých 

 

Užitečné informace

Choďte včas, ne však dříve než 5 minut před začátkem setkání. Usnadní nám to provoz našeho zařízení.

Pokud nemůžete dorazit v domluveném termínu, dejte nám vědět co nejdříve. Umožní nám to lépe koordinovat péči o Vás i další lidi.

Pokud máte chřipku, kašel, nebo jiné infekční respirační onemocnění, zrušte naše setkání. Pokud se nakazíme a onemocníme, nemůžeme se věnovat Vám ani dalším lidem.

Pokud zvažujete, zda vůbec znovu přijít a mají-li další setkání pro Vás smysl, dorazte k nám a mluvte s námi o tom. Vaše pochybnosti mohou být cenným zdrojem pro spolupráci.

Pokud něčemu nerozumíte, nebo se Vám nezdá postup někoho z pracovníků, využijte svého práva na připomínku, nesouhlas či stížnost. Rádi s Vámi vše probereme, smyslem naší spolupráce je Váš prospěch.

Pokud očekáváte, že Vaše problémy zvládneme vyřešit za Vás, budete zklamáni. Naší prací je nabízet možnosti řešení, hledat s Vámi další varianty, Vaší prací je rozhodnout se a jednat.

Pokud jste již na cestě a vzniknou potíže v dopravě, pošlete zprávu. Budeme vědět, že jste v pořádku, že se k nám chystáte a počkáme na Vás.

Pokud v průběhu spolupráce neplánovaně přerušíte kontakt, budeme Vám volat či psát pro vyjasnění situace. Potřebujeme vědět, zda s Vámi máme do budoucna počítat, abychom mohli dobře plánovat péči o Vás i další lidi.

Pokud se rozhodnete už nepřijít, neznamená to, že si zavíráte navždy dveře, po dohodě je možné spolupráci kdykoliv obnovit. Dejte nám Vaše rozhodnutí vědět, co nejdříve, ať se můžeme věnovat lidem, kteří mají o spolupráci zájem.

 

 

logo ambulance