Mezi svátky máme zavřeno!

Vzhledem k mimořádné situaci, v důsledku havárie kotle, bude letos mezi svátky Kontaktní centrum zavřené. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké Vánoce!🎄⭐️

Vánoční svátky

 

Otevírací doba Vánoce 2023

Otevíráme 11. běh Specializačního kurzu Preventivního centra!

Jste metodikem*čkou prevence nebo se jím stanete? Chcete si prohloubit své znalosti a dovednosti v oblasti prevence rizikového chování? V našem kurzu si budete na sobě zkoušet aktivity, které přenesete do své práce se třídou, pochopíte dynamiku třídy, natrénujete rozhovory s žáky i rodiči, připravíte si projekt, zažijete supervizi, dozvíte se, co vše má obsahovat preventivní plán školy...

V lednu 2024 zahajujeme již 11. běh specializačního kurzu pro prevence rizikového chování především pro školní metodiky*čky prevence.

Zajímají vás podrobnější informace ke kurzu? Čtěte zde nebo volejte 602 258 086 či pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlášky přijímáme do 30. listopadu 2023.

letak SK 11

Kontaktní centrum

POZOR ZMĚNA!

Ve středu 12.4. bude výjimečně otevřená klasická KONTAKTNÍ MÍSTNOST bez objednání od 12:30 do 15:30.

Hra a závislost

Srdečně Vás zveme na cyklus přednášek s diskusí: HRA A ZÁVISLOST

Hra a závislost 1

Výroční zpráva

Výroční zpráva za rok 2021 je online!

Prohlédnout si ji můžete ZDE.

Děkujeme všem donátorům, spolupracovníkům i klientům za spolupráci a přízeň.

Výročka na web

Resilience

Zveme Vás na cyklus přednášek s diskusí na téma Resilience aneb odolnost vůči stresu a možnosti jejího rozvíjení.

Více se dozvíte ZDE.

PF 2022

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a šťastný rok 2022 plný pracovních i osobních úspěchů a hlavně pevné zdraví.

Naše organizace v následujícím roce slaví 25 let od svého založení. Věříme, že toto jubileum náležitě oslavíme i s Vámi.

Těšíme se v příštím roce na další spolupráci a na mnoho osobních setkání.

PF 2022

Respektuj 18! upozorňuje na alkohol u nezletilých.

Ponožky Respektuj 18Kampaň Respektuj 18! začala 1. prosince 2021 v centru města, v sobotu 4. prosince vyvrcholí takzvaným Dnem Respektuj 18!
Letošní kampaň podporují známé plzeňské osobnosti z řad influencerů, na problém ale může poukázat každý Plzeňan nošením speciálních „respektujících“ ponožek. Na projektu dlouhodobě spolupracujeme s městem Plzeň a s Plzeňským Prazdrojem. Jednou z našich společných aktivit jsou webové stránky www.respektuj18.cz.

https://www.plzen.eu/o-meste/aktuality/aktuality-z-mesta/respektuj-18-upozornuje-na-alkohol-u-nezletilych.aspx

#respektuj18
#pojdmeotommluvit

2. Terapeutická skupina

Ambulance pro nelátkové závislosti CPPT, o.p.s. otvírá 2. terapeutickou skupinu pro osoby s obtížemi s hazardním hráčstvím.

p1

YELLOW RIBBON RUN.

Připojujeme se k této osvětové akci s některými našimi klienty.

Cílem projektu Yellow Ribbon je dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti. 

Připojte se a udělejte tím něco dobrého pro sebe i pro společnost. Přihlášením do běhu přispějete na registraci běžci s trestní minulostí.

Běžet můžete 7.9. v Praze, nebo můžete zvolit virtuální běh a běžet individuálně.

Více informací a registrace na https://yellowribbon.cz/ . 

Závislost

Zveme Vás na přednášku na téma závislost.

ANZ leták na web

Preventivní výzva

Tým P-centra odstartoval #preventivnivyzvu. Každý den vyšle do světa jednu výzvu, která děti i dospělé vytáhne od obrazovek a displayů. Sledujte nás i na Instagramu @pcentrum.prevence!

 

preventivnivyzva pc

Omezení služeb Ambulance pro nelátkové závislosti

Po dobu nouzového stavu je zrušen kontaktní den ambulance (pondělí 9-15 hod), kdy bylo možné navštívit nás bez objednání. V případě zájmu nás kontaktujete na našem telefonním čísle. Děkujeme. Tým ANZ

Týden sociálních služeb u nás!

Připojujeme se k Týdnu sociálních služeb realizovaného APSS a v jeho rámci pořádáme Den virtuálně otevřených dveří našeho K-centra. „Přijďte“ se podívat, jak vypadá náš první kontakt s klientem! Pojďte se 6. října od 9:30 do 10:00 hodin „projít“ po prostorách K-centra! Stačí se připojit k aplikaci ZOOM na odkazu: KÁČKO ON-LINE. Těšíme se na setkání.

den otevrenych dveri 2020

Omezení provozu Tylova 20

Od 23.7.2020 bude v našich provozovnách v Tylově ulici probíhat výměna oken. Omezen bude provoz služeb Ambulance pro nelátkové závislosti a Programu pro osoby v konfliktu se zákonem. O konkrétních změnách se můžete informovat na mobilních číslech jednotlivých služeb, které naleznete v sekci KONTAKTY. Děkujeme za pochopení. 

Brožura pro věznice a další detenční zařízení - COVID-19

Světová zdravotnická organizace vydala příručku pro věznice: https://www.euro.who.int/en/health-topics/health-determinants/prisons-and-health/publications/2020/preparedness,-prevention-and-control-of-covid-19-in-prisons-and-other-places-of-detention,-15-march-2020Najdete v ní návody pro preventivní kroky, i postupy co dělat, když se nemoc ve věznici objeví.  Příručka nese název COVID 19 VE VĚZNICÍCH A DALŠÍCH DETENČNÍCH ZAŘÍZENÍCH. PŘIPRAVENOST, PREVENCE A KONTROLA a kolegové z Programu pro osoby v konfliktu se zákonem, CPPT, o.p.s. ji pro Vás přeložili. COVID-19_ve_veznicich_a_dalsich_detencnich_zarizenich.pdf

Omezení provozu K-centra

Vážení klienti, upozorňujeme Vás, že dne 26. 6. 2020 bude z provozních důvodů celý den zavřené naše Kontaktní centrum. Naše služby můžete plně využít v ostatních dnech.

VZ 2019

Výroční zpráva za rok 2019 je na světě! Přečíst si ji můžete v záložce O NÁS v sekci VÝROČNÍ ZPRÁVY.

Evropský testovací týden 22.11. - 29.11.2019

V rámci Evropského testovacího týdne proběhne v K-Centru bezplatné, anonymní testování na HIV a žloutenky, a to v termínech 25.11., 26.11. a 29.11. 2019. Bližší informace poskytnou naši pracovníci na kontaktech: 377 421 374 nebo 731 522 288.